DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Poszukiwani Rzecznicy dostępnych wyborów

Czy wiesz, że dzięki nowym przepisom bez wychodzenia z domu możesz oddać głos na swojego kandydata w wyborach? Tylko 1 na 5 Polaków zna swoje prawa obywatelskie i wie o uprawnieniach wyborczych. Zostań Rzecznikiem dostępnych wyborów! Dołącz do akcji informacyjnej w ramach projektu „Pełnosprawny wyborca” i promuj prawa wyborcze osób starszych i z niepełnosprawnościami w swojej gminie!

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Joanna Nowak-Piech

2014-09-23, 14.23

Konstytucja RP w art. 62 ust. 1 gwarantuje wszystkim obywatelom czynne prawa wyborcze i formułuje zasadę powszechności wyborów, z której wynika wprost obowiązek państwa dla tworzenia takich mechanizmów, aby każdy wyborca, który ma taki zamiar, mógł uczestniczyć w głosowaniu.

Nowelizacja Kodeksu wyborczego w 2011 roku wprowadziła zmiany w prawie wyborczym, alternatywne sposoby głosowania, umożliwiające osobom starszym i z niepełnosprawnościami udział w wyborach.

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego zaprasza do współpracy w ramach projektu osoby, którym zależy na równym traktowaniu i dostępie wszystkich obywateli do wyborów! Promujcie w swoich gminach, wśród przyjaciół i znajomych, w lokalnych organizacjach, prawa wyborcze osób starszych i z niepełnosprawnościami, a my wesprzemy Wasze działania!

Rolą Rzecznika dostępnych wyborów jest rozpowszechnianie informacji o udogodnieniach w głosowaniu, działania na rzecz aktywizacji osób starszych i z niepełnosprawnościami w swoim lokalnym środowisku.

Rzecznikom gwarantujemy stałe wsparcie w postaci konsultacji, materiałów informacyjnych i promocyjnych, pomoc w działaniach.

Zapraszamy Państwa do aktywnego włączenia się w nasze działania na rzecz zwiększania dostępności przestrzeni publicznej!

Chęć udziału w akcji można zgłaszać telefonicznie pod numerem 12 350 64 24 lub mailowo na adres

Projekt dofinansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

data wydarzenia: od 2014-09-24 do 2014-11-16
organizator: Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego
adres: Wybickiego 3a, 31-261 Kraków, woj. małopolskie
tel.: 12 350 64 24, www: http://firr.org.pl 
źródło: Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.