DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

PODOBNE WIADOMOŚCI

ROMARISING w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Z okazji obchodzonego 8 kwietnia Międzynarodowego Dnia Romów, Pełnomocniczka Rządu do spraw Równego Traktowania prof. Małgorzata Fuszara oraz Fundacja Integracji Społecznej Prom z Wrocławia prezentują w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wystawę „ROMARISING – bohaterowie kampanii społecznej 'Jedni z wielu' w obiektywie Chada Evansa Wyatta”, autorstwa światowej sławy fotografa. Inauguracja wystawy odbędzie się 9 kwietnia.

Wiadomość archiwalna

A A A

Romskie święto zostało ustanowione na IV Kongresie Międzynarodowego Związku Romów w 1990 roku.

– Możliwość pokazania wystawy ROMARISING w budynku Kancelarii Prezesa rady Ministrów jest dla nas ważnym wydarzeniem. Po pierwsze: data rozpoczęcia wystawy jest związana z Międzynarodowym Dniem Romów, po drugie: miejsce, które w naszym przekonaniu jest ukoronowaniem naszej kampanii, ponieważ przez trzy tygodnie z naszą pracą będą mogły się zapoznać najważniejsze osoby w państwie – komentuje Janusz Balkowski, prezes Fundacji Integracji Społecznej Prom.

Bohaterowie zdjęć Chada Evansa Wyatta to jednocześnie bohaterowie kampanii społecznej „Jedni z wielu”. Celem kampanii jest zmiana negatywnego wizerunku Romów w powszechnej świadomości. Romowie prezentowani na zdjęciach to autentyczne postacie, ludzie którzy osiągnęli sukces. Realizują swoje marzenia, tworzą wspaniałe rodziny. Cenią ich współpracownicy i sąsiedzi. Ambasadorami kampanii "Jedni z wielu" są: Jowita Budnik, Jacek Milewski, Antoni Pawlicki, Jan Kanty Pawluśkiewicz i Zbigniew Waleryś. Projekt „Jedni z wielu” realizowany jest przez Fundację Integracji Społecznej Prom z Wrocławia w okresie od lutego 2014 do czerwca 2015 roku, a finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

data wydarzenia: 2015-04-09
organizator: Fundacja Integracji Społecznej PROM
adres: Bajana 15 lok. 26, 54-129 Wrocław, woj. dolnośląskie
tel.: 71 359 29 21, faks: 71 359 29 21
www: http://www.fundacjaprom.pl 
źródło: Fundacja Integracji Społecznej PROM
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.