DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Jak edukować o prawach człowieka - publikacja dobrych praktyk

Z tej publikacji dowiesz się, jakiego rodzaju działania podejmowane są w różnych krajach, by w interesujący sposób edukować o prawach człowieka.

autor(ka): MM, lublin.ngo.pl

2017-07-20, 09.42

Prawa człowieka potrzebują lepszej promocji w społecznościach, w których finkcjonujemy i w pracy, którą wykonujemy na co dzień. Wszystko po to, by z jeszcze większą determinacją zwalczać nienawiść, dyskryminację i przemoc, z którą mamy do czynienia na co dzień. - Te myśli były podstawą do stworzenia przewodnika po dobrych praktykach w edukacji o prawach człowieka.

Publikacja powstała na zlecenie Rady Europy. Podzielono ją na trzy rozdziały:
- Uczestnictwo młodych ludzi w procesach demokratycznych - Dostęp młodych ludzi do praw człowieka - Promocja społeczeństw zintegrowanych i nastawionych pokojowo

Dobre praktyki - czyli przykłady projektów przeprowadzonych w różnych krajach, które z powodzeniem można kopiować i implementować wszędzie. Wyjatkowo pomocne w całej publikacji są dokładne dane autorów projektów i realizatorów. W razie potrzeby kontaktu, nie trzeba błądzić po różnych stronach w internecie.

Cały raport do pobrania ze strony Rady Europy

Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.