DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Spektakl #jateż

Inna Fundacja zaprasza na spektakl Teatru Forum. Jest to rodzaj teatru interaktywnego, który zakłada dialog z publicznością i wspólne poszukiwanie odpowiedzi na postawione na scenie pytanie. Twórca Teatru Uciśnionych, Augusto Boal mówił, że ten teatr nie jest sam w sobie rewolucyjny, ale jest próbą generalną przed rewolucją.

Wiadomość archiwalna

A A A

2018-03-02, 11.12

Już 10 marca 2018 o godz. 19.00 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się pokaz spektaklu #jateż, będącego częścią projektu „Pola walki” dedykowanego rocznicy praw wyborczych Polek oraz lubliniankom.

Spektakl "#jateż" dotyczy przemocy wobec kobiet w przestrzeni publicznej. Przemocy, która nas boli, męczy i uwiera. Przemocy, o której chcemy rozmawiać i której chcemy się przeciwstawić.

Nad spektaklem pracowała grupa Ma(g)daleny Warszawa – tworzona także przez lublinianki – będąca częścią międzynarodowego ruchu Ma(g)dalen i używająca Teatru Uciśnionych do mówienia o opresji kobiet w społeczeństwie. W grupie nie ma zawodowych aktorek, są kobiety - aktywistki, żony, matki, córki, partnerki, społeczniczki, performerki, pracownice, siostry, wolnomyślicielki itp. Kobiety, które chcą rozmawiać i zadają sobie oraz publiczności pytanie jak postępować w obliczu opresji.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach miejskiego programu Stypendiów Prezydenta Miasta Lublin i zakłada również powstanie filmu, wystawę prac plastycznych oraz pokaz illuminacji w przestrzeni miejskiej.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

miejsce: Lublin, Popiełuszki 5,
data wydarzenia: 2018-03-10
organizator: Inna Fundacja
źródło: https://www.facebook.com/events/964929630332768/
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.