DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Marzec ’68: Spotkanie autorskie z Sabiną Baral wokół książki „Zapiski z wygnania”

Marzec ’68: Spotkanie autorskie z Sabiną Baral wokół książki „Zapiski z wygnania”. Miejsce: Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21, Lublin. Termin: 20 marca 2018, godz. 17.00.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Brama Grodzka

2018-03-19, 13.35

Pracowała w Dolinie Krzemowej i (m. in.) dla Steve’a Jobsa, jest emigrantką Marca 1968 r. W najbliższy wtorek Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” zaprasza na spotkanie z Sabiną Baral, która swoje wspomnienia z emigracji wydała w książce „Zapiski z wygnania”. Wydarzenie należy do serii spotkań poświęconych 50. rocznicy wydarzeń Marca 1968 r.

Oto wybrane opinie o książce Sabiny Baral:

„«Zapiski z wygnania» Sabiny Baral, to przejmujące opowiadanie-dokument z wydarzeń marcowych, z 1968 roku. Przymusowa emigracja opisana oczami młodej dziewczyny, która wraz z rodziną opuszcza Polskę. Przypomnienie tych dramatycznych wydarzeń staje się równocześnie przestrogą dla przyszłych pokoleń przed wszelkimi rodzajami nienawiści, ksenofobią, antysemityzmem”.

Ewa Lipska

„Poruszająca, prawdziwa i mądra relacja wygnania z Polski w 1968 roku. (...) Z tej niedużej książki dowiadujemy się niezwykle wiele z powojennej historii Polski, ponieważ Autorka instynktownie wie, że nawet największa historia dzieje się zawsze w szczegółach, drobnych wydarzeniach i poprzez zwyczajnych ludzi”.

Olga Tokarczuk

"Ważny, bardzo emocjonalny zapis wędrówki, którą zgotowano garstce ocalonych z Zagłady i pokoleniu ich dzieci."

Łukasz Saturczak, "Newsweek"

"Sabina Baral pokazuje trudną drogę, którą przeszła – od momentu „wyjazdu” z Polski aż po przyjazd z rodzicami do USA, gdzie mieszka do dziś. Opisuje podróż przez miasta i kontynenty, spotkania z ludźmi, poznawanie ich – często tragicznych – losów. Nagle musiała stawać przed problemami, o których wcześniej nawet nie myślała, nie zdawała sobie być może z nich sprawy, żyjąc w Polsce."

Dorota Kozłowska, „Chidusz"

Sabina Baral - emigrantka marca 1968. Urodziła się we Wrocławiu. Studiowała elektronikę, matematykę i biznes, wykładała historię architektury i design. Przez 10 lat pracowała w Dolinie Krzemowej, później zakochała się w kamieniołomach. Stworzyła wielokrotnie nagradzaną (m.in. słynnym amerykańskim CoTY) firmę SABINA Marble & Granite, która przez lata realizowała bardzo duże i prestiżowe zamówienia, projektując m.in. dla Steve’a Jobsa. Jest poliglotką i podróżniczką. Mieszka w San Francisco. Autorka przejmującej książki – głosu pokolenia marca ’68 „Zapiski z wygnania”.

——

W czwartek w Bramie Grodzkiej odbędzie się także premiera nowego numeru „Scriptores” poświęconego wydarzeniom marcowym w Lublinie:

Marzec ’68: Bunt i propaganda. Marzec 1968 r. w Lublinie

Miejsce: Sala Czarna, Brama Grodzka ul. Grodzka 21

Termin: 22 marca 2018, godz. 17:00

W tym roku przypada 50. rocznica tzw. wydarzeń marcowych 1968 roku. Przebieg wydarzeń w Lublinie, przeprowadzona kampania propagandowa oraz jej skutki dla miasta będą tematem spotkania promocyjnego okolicznościowego numeru „Scriptores”.

http://teatrnn.pl/kalendarium/node/2553

data wydarzenia: 2018-03-20
źródło: Brama Grodzka
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.