DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Grupa terapeutyczno-rozwojowa dla kobiet nieheteroseksualnych

Grupa terapeutyczno-rozwojowa dla lesbijek, kobiet biseksualnych i pozostających w niestandardowych relacjach partnerskich „Taką mnie kochaj” to czas spotkania kobiet, gdzie możesz poruszać najważniejsze dla siebie tematy. Jest to przestrzeń do rozmowy m.in. o tożsamości seksualnej, coming outach, samotności, dyskryminacji, macierzyństwie, seksie, budowaniu intymnych relacji.

autor(ka): Dorota Szymonik

2018-04-11, 08.44
grupa terapeutyczna kobiety

Dla kogo
Zapraszamy wszystkie kobiety nieheteroseksualne, które m.in.:

  • pragną spotkać się z osobami, które mogą mieć podobne przeżycia;
  • chcą wymienić się doświadczeniami;
  • chcą porozmawiać o swoich uczuciach i problemach;
  • szukają poprawy w relacjach;
  • chcą wzmocnić poczucie własnej wartości;
  • cierpią i doświadczają obniżonych nastrojów;
  • chcą pomilczeć w bezpiecznym, oswojonym gronie.

Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałaś tak to umów się na konsultację z psychoterapeutkami prowadzącymi grupę: ☎ zadzwoń na numer napisz e-mail na

Celem grupy jest pogłębienie samoświadomości i samoakceptacji, zdobycie przez uczestniczki nowych źródeł wsparcia w gronie podobnych sobie osób, a także doskonalenie umiejętności interpersonalnych i społecznych.

Planowany start grupy: 10 maja 2018 r.
Termin spotkań: każdy czwartek – 18:30-20:30
Miejsce: Otwarta Przestrzeń – centrum terapii
Liczba osób w grupie: 8-12 Koszt udziału w grupie: 90 zł za jedną sesję grupy, płatne za miesiąc z góry

Grupa ma charakter długoterminowy, półotwarty. To oznacza, że czas terapii w grupie będzie indywidualny dla każdej członkini grupy, będą zatem powitania i pożegnania. Przed wstąpieniem do grupy zapraszamy na konsultację z prowadzącymi.

Koszt konsultacji:
bezpłatnie (przy zgłoszeniu do 10.04) 120 zł za jedną sesję (przy zgłoszeniu po 10.04)

Zapraszamy do zapisów na konsultacje:
☎ zadzwoń na numer 511 028 333 napisz e-mail na

Przeciwwskazania:

  • w grupie nie mogą brać udziału osoby uzależnione od alkoholu lub substancji psychoaktywnych;
  • przeciwwskazaniem do udziału w grupie jest psychoza oraz zaburzenia afektywne;
  • w tej grupie nie mogą jednocześnie uczestniczyć dziewczyny będące parą lub przyjaciółkami (i spokrewnione). Do udziału zapraszamy kobiety w wieku powyżej 21 lat.

Grupę współprowadzą dwie terapeutki Gestalt - Wiola Jaworska i Dorota Szymonik.

Czym jest terapia grupowa w ujęciu Gestalt?
Psychoterapia Gestalt oparta jest na dialogu Ja-Ty. Jest bardzo bezpośrednią formą terapii, gdzie terapeuta jest towarzyszem i pomocnikiem w procesie rozwoju Klientki. Skupiona na tu i teraz, pozwala na poszerzenie świadomości we wszystkich obszarach: cielesnym, umysłowym i duchowym, a w efekcie na zmiany zachowań z destruktywnych na konstruktywne. Zmiana ta dokonuje się dzięki „ćwiczeniu” zachowań w trakcie trwania spotkań grupy, co przekłada się na coraz większą świadomość mechanizmów swoich interakcji z innymi.
Podczas spotkań grupy jest miejsce nie tylko na rozmowę, ale i na eksperyment, fizyczny kontakt, pracę z objawem, psychodramę, a także bezpośrednie interakcje między Uczestniczkami. Praca w grupie to jedna ze skuteczniejszych form terapii, gdzie możesz przyglądać się w jaki sposób tworzysz relacje, uczyć się otwartej komunikacji oraz korzystać z informacji zwrotnych otrzymywanych od innych uczestniczek.

Prowadzące:
Wiola Jaworska - psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia w modalności Gestalt. Prowadzi terapię indywidualną, par i związków, grupy terapeutyczne oraz warsztaty. Promuje pozytywne podejście do seksualności, które oparte jest na bezpieczeństwie, przyjemności i konsensualności. Więcej informacji: www.otwartaprzestrzen.pl/zespol/wiola-jaworska-psychoterapeutka-psycholozka/ Dorota Szymonik – psychoterapeutka w trakcie szkolenia Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, trenerka. Specjalizuje się w pracy z głosem i ciałem. Prowadzi psychoterapię indywidualną, grupy rozwojowe w obszarze asertywności i uwalniania emocji oraz warsztaty pracy z głosem. W swojej pracy kieruje się zasadą holizmu: człowiek jest całością, otacza równą uwagą obszary: cielesny, duchowy, umysłowy. Więcej informacji: www.otwartaprzestrzen.pl/zespol/dorota-szymonik-psychoterapeutka/

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: OTWARTA PRZESTRZEŃ, Wawelska 28, Warszawa,
data wydarzenia: od 2018-05-10 do 2019-06-27
organizator: Fundacja Wspierania Rozwoju Osobistego "Lustra"
adres: Alternatywy 4 lok. 238, 02-775 Warszawa-Ursynów, woj. mazowieckie
tel.: 504 106 813, e-mail: fundacja@fundacjalustra.pl
www: http://www.fundacjalustra.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.