DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Porozmawiaj z Cyganką, Feministką, Gejem i Patriotką. Przyjdź do Żywej Biblioteki w Wałbrzychu!

Czy feministki nienawidzą mężczyzn? Jakie wyzwania stoją przed rodzicem dziecka autystycznego? Jak żyje się w Polsce imigrantce z Ukrainy? Czy geje i lesbijki nie mogą mieć dzieci? Czy należy się bać osoby z chorobą psychiczną? Czy ateiści są przeciwnikami ludzi wierzących? Na te i inne pytania uzyskasz odpowiedź podczas Żywej Biblioteki w Wałbrzychu, która już 17 i 18 maja 2018 r. odbędzie się w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk”.

Wiadomość archiwalna

A A A

Żywa Biblioteka to projekt edukacyjny, który umożliwia wszystkim chętnym nieformalny osobisty kontakt z osobami reprezentującymi grupy społeczne obarczone stereotypami oraz zagrożone wykluczeniem i dyskryminacją. Zainicjowany w 2000 r. w Danii obecnie jest realizowany w ponad 80 krajach na całym świecie. Główną ideą projektu jest propagowanie wartości takich jak otwartość, różnorodność i prawa człowieka.

Żywe Książki to osoby reprezentujące grupy społeczne zagrożone dyskryminacją i wykluczeniem ze względu na m.in. następujące cechy: pochodzenie narodowe i etniczne, kolor skóry, orientację seksualną, tożsamość płciową, religię/wyznanie, niepełnosprawność, trudną przeszłość (uzależnienia, pobyt w więzieniu, bezdomność), wygląd zewnętrzny, światopogląd itp. W trakcie najbliższej edycji Żywej Biblioteki w Wałbrzychu będzie można porozmawiać m.in. z Agnostyczką, Ateistą, Cyganką/Romką, Gejem, Hazardzistą, Imigrantką, Lesbijką, Mamą dziecka z autyzmem, Muzułmaninem/Berberem, Osobą chorującą psychicznie, Osobą niepełnosprawną, Osobą z depresją i zaburzeniami lękowymi, Parą lesbijską, Patriotką, Trzeźwym Alkoholikiem, Ukrainką, Ukraińcem, Weganinem oraz Weganką. Każdy Czytelnik w rozmowie z Żywą Książką będzie miał okazję skonfrontować swoje wyobrażenia na temat danej grupy społecznej z rzeczywistością.

Żywa Biblioteka w Wałbrzychu odbędzie się 17 i 18 maja 2018 r. w godz. 10.00 – 18.00 w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” przy al. Wyzwolenia 5.

Żywa Biblioteka jest organizowana w ramach projektu „Wielokulturowy Wałbrzych” współfinansowanego ze środków Gminy Wałbrzych oraz „Wiosna z Żywą Biblioteką w Wałbrzychu” współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „Dolnośląskie Małe Granty”. Organizatorem lokalnym Żywej Biblioteki jest Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy z Centrum Aktywności Lokalnej, Zespołem Szkół Politechnicznych „Energetyk” oraz Stowarzyszeniem Różnorodności Społecznej „UP-DATE”.

Żywa Biblioteka/Human Library Wałbrzych odbywa się pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich Pana Adama Bodnara, Human Library Organization oraz Sieci Żywa Biblioteka Polska.

Osoba do kontaktów:
Radosław Bednarski
Koordynator Żywej Biblioteki w Wałbrzychu
Tel. 74 665 11 11, 693 145 674
e-mail:

Wiadomość pochodzi z serwisu regionalnego dolnyslask.ngo.pl.

miejsce: Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk", al. Wyzwolenia 5, 58-300 Wałbrzych, woj. dolnośląskie
data wydarzenia: od 2018-05-17 do 2018-05-18
organizator: Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - Biuro Regionalne w Wałbrzychu
adres: Beethovena 1-2 25, 58-300 Wałbrzych, woj. DS
tel.: 74 665 11 11, faks: 74 665 11 11 wew. 60
e-mail: rcwip@rcwip.pl
www: http://www.rcwip.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.