DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Gdańsk. Szkolenie "Prawa osób, które doświadczyły przemocy seksualnej"

Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatny warsztat poświęcony prawom i możliwościom pomocy, jakich może oczekiwać osoba, która doświadczyła przemocy seksualnej. Warsztat odbędzie się w sobotę, 26 maja, w godz. 10:00-14:30, w siedzibie CPK w Gdańsku. Na warsztat obowiązują zapisy - liczba miejsc jest ograniczona.

Wiadomość archiwalna

A A A

2018-05-22, 08.54

WARSZTAT PRAWA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY SEKSUALNEJ

Kiedy: sobota, 26 maja, godz. 10:00-14:30.
Miejsce: Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku, ul. Gdyńskich Kosynierów 11, 80-866 Gdańsk (I piętro, sala konferencyjna).
Prowadzenie: radca prawny Izabela Duczyńska.
Liczba miejsc: 10-20. Udział bezpłatny!
Obowiązują zapisy.

Program warsztatu:
1. Definicja przemocy seksualnej.
2. Przemoc seksualna wobec kobiet.
3. Przemoc seksualna wobec dzieci.
4. Molestowanie seksualne – możliwe kroki prawne i poza prawne.
5. Zgwałcenie: zawiadomienie odpowiednich władz, postępowanie przygotowawcze, co się dzieje na policji i podczas przesłuchania, badania lekarskie, osoby występujące w postępowaniu karnym.
6. Prawa osoby pokrzywdzonej w postępowaniu karnym.
7. Prawa osoby pokrzywdzonej w postępowaniu cywilnym.
8. Omówienie rodzajów przestępstw. 9. Inicjatywy prawne dotyczące przeciwdziałania przemocy seksualnej.

Zapisy:
// Aby zapisać się na warsztat należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfZXExIO0gdBMjJWJyqascjidjO8V_p6xhmtS2uBfSxxOektA/viewform.
// Jeśli osoba chętna do udziału nie ma możliwości wypełnienia formularza przez Internet, to może zapisać się na warsztat pisząc na adres e-mail: , dzwoniąc pod numer tel. 58 341 79 15, lub zapisując się osobiście w biurze CPK Gdańsk w godzinach otwarcia oddziału (od poniedziałku do czwartku od godz 10:00 do 18:00 i w piątki od godz. 10:00 do 15:00).
// O udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń. // Wypełnienie formularza jest pierwszym krokiem zapisów na warsztat. Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy informację o wpisie na listę podstawową lub rezerwową - w zależności od liczby zgłoszeń i wolnych miejsc.

Prowadząca warsztat:
Radca prawny Izabela Duczyńska
- magister prawa, ukończone studia podyplomowe z prawa medycznego. Radca prawny od 2011 roku (Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku), posiadająca własną kancelarię, specjalizująca się m.in w prowadzeniu procesów z prawa rodzinnego i opiekuńczego, wolontariuszka współpracująca z Centrum Praw Kobiet (od 2012 roku) i innymi organizacjami pozarządowymi, prowadząca szkolenia i warsztaty dotyczące tematyki przeciwdziałania przemocy, udzielająca porad prawnych pokrzywdzonym przestępstwom w ramach programu Fundusz Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej, współpracująca z Komisją ds. kontaktu z samorządami, organizacjami pozarządowymi i praw człowieka Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

Pytania organizacyjne można kierować do biura Centrum Praw Kobiet w Gdańsku na adres: lub dzwoniąc pod numer: 58 341 79 15.

Organizatorzy: Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział Gdańsk. Warsztat odbywa się w ramach projektu Prawa Kobiet na 100-lecie Praw Wyborczych Polek. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział Gdańsk, ul. Gdyńskich Kosynierów 11, 80-866 Gdańsk, woj. Pomorskie
data wydarzenia: 2018-05-26
organizator: Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział w Gdańsku
adres: Gdyńskich Kosynierów 11, 80-866 Gdańsk, woj. Pomorskie
tel.: 58 341 79 15, e-mail: cpk_gdansk@cpk.org.pl
www: http://www.cpk.org.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.