DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Piknik Wielokulturowy - Strefa Społeczna przy Kalejdoskopie Kultur na Wyspie Słodowej we Wrocławiu

Stowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE, Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Stowarzyszenie Diversja we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego oraz Fundacją Kalejdoskop Kultur zapraszają organizacje pozarządowe oraz instytucje działające w sferze wielokulturowości, praw człowieka, różnorodności, przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy na Piknik Wielokulturowy - Strefę Społeczną przy Kalejdoskopie Kultur.

Wiadomość archiwalna

A A A

Na uczestników czekają m.in.:

  • wyjątkowa Gra Miejska „Wielokulturowe Dziedzictwo Wrocławia” – zbierz zespół i odkryj wielokulturowy Wrocław. Odwiedź niezwykłe zakątki miasta i poznaj nieznaną dotąd historię narodów i kultur zamieszkujących Wrocław na przestrzeni wieków.
  • plenerowa Żywa Biblioteka/Human Library Wrocław – międzynarodowy projekt edukacyjny realizowany w ponad 80 krajach na całym świecie, którego celem jest konfrontacja uczestników z własnymi stereotypami i uprzedzeniami poprzez osobistą rozmowę z przedstawicielami grup społecznych obarczonych uprzedzeniami, stereotypami i zagrożonych dyskryminacją;

Piknik Wielokulturowy rozpocznie się w dniu 23 czerwca 2018 r. (sobota) o godz. 14:00. Do wspólnego piknikowania zapraszamy przedstawicieli organizacji i instytucji działających w sferze wielokulturowości, praw człowieka, różnorodności, przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy.

Ze względu na typowo piknikowy charakter spotkania, zachęcamy do zorganizowania swojego udziału w nim na własnych kocach/siedziskach oraz nastrojenie się przede wszystkim na dobrą zabawę i integrację. Zapraszamy również do przygotowania własnych aktywności (konkursów, pokazów, quizów, prezentacji itp.) dla odwiedzających Wyspę mieszkańców Wrocławia.

Potwierdzenie udziału w Pikniku Wielokulturowym wraz ze zgłoszeniem organizowanych przez siebie aktywności należy zgłosić do dnia 13 czerwca 2018 roku na adres mailowy: .

Jak przy każdej imprezie plenerowej, istnieje ryzyko wystąpienia złych warunków atmosferycznych.

W przypadku odwołania lub przeniesienia imprezy będziemy kontaktować się z przedstawicielami zgłoszonych organizacji.

Piknik Wielokulturowy jest organizowany w ramach projektu „Wrocław – wielokulturowe miasto spotkań” współfinansowanego z budżetu Gminy Wrocław w ramach programu „Mikrogranty NGO”

Szczegółowe informacje dotyczące Pikniku Wielokulturowego udzielane są pod numerem telefonu: 693 145 674 lub e-mail: .

Wiadomość pochodzi z serwisu regionalnego dolnyslask.ngo.pl.

miejsce: Wyspa Słodowa, Wrocław,
data wydarzenia: 2018-06-23
organizator: Stowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE
adres: Gliniana 58/11, 50-526 Wrocław, woj. dolnośląskie
tel.: 693145674, e-mail: stowarzyszenie.update@gmail.com
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.