DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

IV Noc Świątyń w Warszawie

Odkryj niezbadane - budowle, społeczności, religie, wyznania - i weź udział w IV Nocy Świątyń w Warszawie. Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii zaprasza do wspólnych obchodów Europejskiego Dnia Przeciw Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój. Podczas Nocy Świątyń przed zwiedzającymi otworzy się aż 21 świątyń!

Wieczór 22 września 2018 r. będzie ponowną okazją, aby poznać warszawskie świątynie i miejsca modlitw.

Wspólnoty biorące udział w wydarzeniu przygotowały prelekcje, dyskusje czy koncerty. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych rozmową i spotkaniem - wierzących i niewierzących, zainteresowanych religią i ciekawych architektury czy historii.

Wraz z przewodnikiem, którym często będzie osoba duchowna, będzie można poznać różne wyznania obecne w Warszawie, zwiedzić niezwykłe budowle, a także swobodnie porozmawiać z członkami i członkiniami wspólnot religijnych, zadając pytania, których na co dzień nie mamy możliwości zadać.

Podkreślając różnorodność miasta tworzymy przestrzeń, w której każdy i każda czuje się jego obywatelem i obywatelką, bez względu na wyznawaną religię.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod adresem: www.nocswiatyn.pl/program-warszawa2018

Mapa: https://goo.gl/8oaD42

Lista świątyń:

UWAGA! Organizatorzy zastrzegają, że program może ulec zmianie do dnia 22.09.2018 włącznie.

Wydarzenie jest BEZPŁATNE i otwarte dla wszystkich - bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, poglądy, status społeczny czy wyznawaną religię.

 

Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby włączyć się w inicjatywę. Więcej informacji: Zostań wolontariuszem Nocy Świątyń w Warszawie!

 

Noc Świątyń w Warszawie realizowana jest przez Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii.

Patronat: warszawa.ngo.pl Patronat honorowy: Polska Rada Ekumeniczna, Polska Rada Chrześcijan i Żydów, Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów

Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii jest laureatem konkursu S3KTOR 2017 w kategorii S3KTOR PROGRAMOWY oraz zdobywcą nagrody serwisu warszawa.ngo.pl

Zobacz film:

 

 

Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

miejsce: Warszawa
data wydarzenia: od 2018-09-22 do 2018-09-23
organizator: Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii
adres: Romualda Millera 8 12, 01-496 Warszawa-Bemowo,
e-mail: info@nocswiatyn.pl
źródło: Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.