DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Krzyżowa. Pokaz filmu "Jesteśmy Żydami z Breslau"

Specjalny pokaz filmu dokumentalnego „Jesteśmy Żydami z Breslau” z udziałem twórców: 16 września 2018 r., godz. 19:00, Krzyżowa, Pałac (sala Majowa). Wstęp wolny!

Wiadomość archiwalna

A A A

Zapraszamy na otwarty pokaz filmu dokumentalnego Jesteśmy Żydami z Breslau” w reżyserii Karin Kaper i Dirka Szuszies, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Film przedstawia historię 14 Żydów mieszkających w ówczesnym Breslau i ich dramatyczne losy w czasie II Wojny Światowej. Byli młodzi, ufnie patrzyli w przyszłość, czuli się u siebie w Breslau, w trzeciej co do wielkości gminie żydowskiej Niemiec. Po dojściu do władzy Adolfa Hitlera byli prześladowani przez nazistów: niektórzy zostali zmuszeni do ucieczki lub emigracji, inni trafili do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Pozbawieni domów rozpierzchli się po świecie. Budowali swoje nowe życie w różnych krajach, przyczynili się do założenia i budowy państwa Izrael. Dziś wciąż pamiętają ówczesne środowisko żydowskie w Breslau. Ich doświadczenia składają się na imponujący, wielowymiarowy portret pokolenia.

Po seansie odbędzie się spotkanie i rozmowa z twórcami filmu.

Trailer filmu ➡️ https://player.vimeo.com/video/185049382 Strona filmu ➡️ http://judenausbreslaufilm.de/home-pl

data wydarzenia: 2018-09-16
organizator: Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
adres: Krzyżowa 7, 58-112 Krzyżowa, woj. DS
tel.: 74 850 03 00, faks: 74 850 03 05
e-mail: sekretariat@krzyzowa.org.pl
www: http://www.krzyzowa.org.pl 
źródło: Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.