DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

12 października - Forum Antydyskryminacyjne w Lublinie

Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich dr Sylwia Spurek wraz z Zespołem do spraw Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Forum Antydyskryminacyjnym w Lublinie, które odbędzie się 12 października (piątek) w Galerii Labirynt (ul. ks. Jerzego Popiełuszki 5) w Lublinie w godz. 12:00 - 16:00.

Wiadomość archiwalna

A A A

Fot. https://www.rpo.gov.pl/pl/content/12-10-forum-antydyskryminacyjne-w-lublinie

Forum Antydyskryminacyjne jest skierowane do przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych podejmujących działania na rzecz równego traktowania. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, którzy już posiadają doświadczenie w prowadzeniu działań antydyskryminacyjnych, jak również osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tym obszarze. Będziemy wdzięczni za przekazanie zaproszenia innym zainteresowanym osobom.

Liczymy, że Forum Antydyskryminacyjne w Lublinie będzie okazją dla organizacji i grup nieformalnych regionie do zapoznania się z działaniami Rzecznika Praw Obywatelskich jako niezależnego organu do spraw równego traktowania. Stworzy też przestrzeń wymiany wiedzy i doświadczeń oraz zachęci do zgłaszania Rzecznikowi Praw Obywatelskich nowych spraw.

Forum Antydyskryminacyjne zostanie podzielone na dwie części.

W pierwszej przedstawimy - w oparciu o przykłady - jakie działania Rzecznik Praw Obywatelskich może podjąć w sprawach dotyczących dyskryminacji i jak może wesprzeć w prowadzonych działaniach antydyskryminacyjnych.

Program drugiej części spotkania ułożymy we współpracy z uczestnikami Forum, w oparciu o zgłoszone w trakcie rejestracji sugestie tematów. Mamy nadzieję, że w ten sposób wspólnie znajdziemy rozwiązanie choć części z nich, a w efekcie będziemy mogli skuteczniej działać na rzecz równego traktowania.

Do zobaczenia na Forum Antydyskryminacyjnym w Lublinie! Istotne informacje dotyczące rejestracji:

  • zachęcamy do wskazania, z jakimi problemami/ kategoriami spraw dotyczących dyskryminacji spotykacie się Państwo najczęściej w swojej pracy i krótkiego opisania ich w formularzu zgłoszeniowym – w miarę możliwości omówimy je w II części spotkania
  • informujemy, że liczba miejsc na Forum jest ograniczona (do 40 osób)

Formularz rejestracyjny umożliwiający zgłoszenie tematu do dyskusji dostępny jest tutaj

Rejestracja trwa do 7 października 2018 r.

https://www.rpo.gov.pl/formularz/forum-antydyskryminacyjne

Potwierdzenie udziału w Forum zostanie przesłane drogą mailową do 9 października br.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu:

miejsce: Lublin
data wydarzenia: 2018-10-12
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.