DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Fundacja „Potrafię Pomóc” doceniona w konkursie „Lodołamacze 2018”

Fundacja „Potrafię Pomóc” doceniona przez ogólnopolskie jury w konkursie „Lodołamacze 2018” za wrażliwość społeczną oraz łamanie barier i stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnościami. Lodołamacza to prestiżowa nagroda z długoletnią tradycją. Statuetki przyznawane są od trzynastu lat w różnych kategoriach. W tegorocznej edycji było aż sześć kategorii oraz dwie kategorie specjalne.

autor(ka): Potrafię Pomóc

2018-10-01, 13.50

W tym roku fundacja „Potrafię Pomóc” otrzymała aż trzy nagrody. Najpierw na etapie regionalnym zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Instytucja” oraz „Super Lodołamacza” czyli najlepszy z najlepszych. Pod koniec września o przyznaniu statuetki zdecydowała również kapituła konkursu ogólnopolskiego. W czasie gali na Zamku Królewskim w Warszawie przyznano fundacji drugie miejsce w kategorii „Instytucja”.

„Lodołamacze„ to firmy, instytucje i ludzie którzy w szczególny sposób wyróżniają się wrażliwością społeczną , otwartością , działają w kierunku przełamywania uprzedzeń związanych z osobami niepełnosprawnymi. Te idee fundacji „Potrafię Pomóc” bliskie są od samego początku. Fundacja powstała dziesięć lat temu, założyli ją rodzice niepełnosprawnych dzieci, by pomóc sobie nawzajem i innym. Dziś pod opieką fundacji jest około 600 podopiecznych z całej Polski. Fundacja od 2013 roku prowadzi Ośrodek dla Wyjątkowych Dzieci oraz Terapeutyczny Punkt Przedszkolny. Ośrodek świadczy kompleksowe usługi dla dzieci i młodzieży (w wieku 3-25 lat) z wadami rozwojowymi. Realizowane są w nim zalecenia zawarte w orzeczeniu o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych zespołowych i indywidualnych. W planach fundacji jest budowa kompleksu „Potrafię Pomóc” wraz z pierwszym w Polsce domem samodzielności dla dorosłych osób z zespołem Pradera-Willego.

Więcej o fundacji i jej działaniach można przeczytać na stronie:

http://www.potrafiepomoc.org.pl/

organizator: Fundacja "Potrafię Pomóc" na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi
adres: Dworcowa 14 lok. 5, 50-456 Wrocław, woj. DS
tel.: 509 685 328, e-mail: sekretariat@potrafiepomoc.org.pl
www: http://potrafiepomoc.org.pl 
źródło: Potrafię Pomóc
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.