DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Certyfikaty" Wrocław bez barier" rozdane!

Znamy już ludzi, organizacje pozarządowe, instytucje i przedsiębiorstwa, które nie boją się łamać stereotypów i kruszyć barier! Plebiscyt "Wrocław bez barier" rozstrzygnięty!

Fot. Elżbieta Wyskiel
Fot. Elżbieta Wyskiel

Plebiscyt „Wrocław bez barier” zorganizowany został już po raz ósmy po to, by wyróżnić dobre postawy oraz działania podejmowane przez firmy, instytucje i osoby fizyczne na rzecz pełnej dostępności i integracji.

W tym roku po raz pierwszy organizacją plebiscytu zajmowała się Fundacja „Potrafię Pomóc”. Oczywiście współpracując z władzami Wrocławia - pomysł przyznawania certyfikatów to inicjatywa Bartłomieja Skrzyńskiego, rzecznika Prezydenta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych.

W 2018 roku kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele Urzędu Miasta Wrocławia, dotychczasowych laureatów oraz organizacji pozarządowych, przyznała certyfikaty w czterech kategoriach. W kategorii „społeczna odpowiedzialność biznesu” członkowie kapituły uhonorowali pana Krzysztofa Balawejdera, prezesa Polbus-PKS Sp. z.o.o. Certyfikat przyznany został za empatię i wieloletnie zaangażowanie oraz promowanie dobrych praktyk w sferze działań na rzecz osób z niepełnosprawnością. W kategorii „miejsce dostępne dla wszystkich” zwyciężyło Narodowe Forum Muzyki, nagrodzone za stworzenie możliwości uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych osób z niepełnosprawnością. W kategorii „działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności” certyfikat otrzymało Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych – lider i twórca Wspólnej Inicjatywy Architektonicznej, czyli panie Teresa Marek, Dominika Zawadzka i Natalia Ratajczak-Szponik. Ich działania docenione zostały ze względu na niesztampowe likwidowanie barier i promowanie edukacji promującej projektowanie uniwersalne. W kategorii „integracja społeczna” certyfikat otrzymało Cafe Równik Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, które jest przykładem właściwej integracji ze społeczeństwem osób z niepełnosprawnością.

Po raz pierwszy kapituła przyznała również wyróżnienia: dla grupy „Jak nie My, to kto?” z Polskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego, Oddział Dolnośląski za działanie na rzecz osób ze stwardnieniem rozsianym oraz promowanie postaw godnych naśladowania oraz dla pani dr Teresy Kaczan i pana prof. dr. hab. Roberta Śmigla – oboje wyróżnieni zostali za wieloletnie działanie na rzecz poprawy życia osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin oraz empatię i zaangażowanie w problematykę osób z niepełnosprawnością.

Certyfikaty rozdane zostały we Wrocławiu w sobotę, 6 października, w czasie konferencji "Wiek młodzieńczy, okres przejściowy i dorosłość osób z chorobami rzadkim", którą wspólnie zorganizowali Fundacja „Potrafię Pomóc” oraz Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

organizator: Fundacja "Potrafię Pomóc" na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi
adres: Cybulskiego Wojciecha 35h, 50-205 Wrocław, woj. DS
tel.: 509 685 328, e-mail: sekretariat@potrafiepomoc.org.pl
www: http://potrafiepomoc.org.pl 
źródło: Fundacja "Potrafię Pomóc" na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.