DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”

Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej ogłosiły VIII edycję Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Kandydatury nauczycieli można zgłaszać do 31 lipca 2014 roku. Nagroda przyznawana jest co roku nauczycielom, którzy uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych, inspirują do działań zgodnych z tymi zasadami i odgrywają aktywną rolę w swojej szkole oraz w społeczności lokalnej.

Wiadomość archiwalna

A A A

Co roku kapituła wyłania laureata konkursu, który otrzymuje nagrodę wysokości 15 000 zł. W skład kapituły nagrody wchodzą m.in. Krzysztof Czyżewski – przewodniczący kapituły, twórca Fundacji ”Pogranicze”; Elżbieta Ficowska – pedagog, działaczka społeczna, jedna z 2,5 tys. osób uratowanych przez Irenę Sendlerową i była przewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu w Polsce; Alicja Pacewicz – dyrektor Centrum Edukacji Obywatelskiej do spraw programów i wydawnictw; Mirosław Sawicki – były dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, minister edukacji narodowej w rządzie Marka Belki, od 2008 roku członek Rady Edukacji Narodowej.

Jak ubiegać się o nagrodę?

Kandydat do nagrody powinien być czynnym zawodowo nauczycielem szkoły podstawowej, gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej w Polsce (nie ma znaczenia, czy szkoła jest państwowa, prywatna czy społeczna). Powinien uczyć w duchu tolerancji, odgrywać aktywną rolę w szkole lub szerszym środowisku oraz wyrażać to poprzez konkretne projekty i działania. Zgłoszenia do nagrody mogą nadsyłać osoby fizyczne, organizacje i instytucje oraz sami kandydaci. Dokumenty aplikacyjne oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.nagrodasendlerowej.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń do nagrody im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata” upływa 31 lipca 2014 r.

Wręczenie nagrody zaplanowane jest na koniec września 2014 roku.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

data wydarzenia: od 2014-06-23 do 2014-07-31
organizator: Fundacja "Centrum Edukacji Obywatelskiej"
adres: Noakowskiego 10, 00-666 Warszawa, woj. mazowieckie
tel.: 22 875 85 40, faks: 22 875 85 40 wew. 102
www: http://www.ceo.org.pl 
organizator: Stowarzyszenie Dzieci Holocaustu w Polsce
adres: Pl. Grzybowski 12/16, 00-104 Warszawa, woj. mazowieckie
tel.: 22 620 82 45, faks: 22 620 82 45
www: http://www.dzieciholocaustu.org.pl 
źródło: Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.