DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Raport "The European Union – accelerator or brake for gender equality in the Czech Republic?"

Fundacja im. Heinricha Bölla - Przedstawicielstwo w Polsce zaprasza do lektury raportu "The European Union – accelerator or brake for gender equality in the Czech Republic?". Alexandra Doleželova i Kristýna Ciprová podsumowują 10 lat członkostwa Czech w UE z perspektywy równości płci. Raport w języku angielskim.

Wiadomość archiwalna

A A A

10th anniversary of the EU enlargement - gender assessment in the Czech Republic. public-domain

Próbując podsumować charakter relacji między UE i organizacjami i grupami kobiecymi, a także zajmującymi się tematyka gender, powstaje obraz pełen sprzeczności. Z jednej strony, podejście do równości płci jako ważnego zagadnienia zasadniczo się zmieniło, wzrosła jego widoczność i obecność w debacie publicznej. Dostęp organizacji pozarządowych do unijnych środków wpłynął na ich profesjonalizację, wzrósł poziom ich stabilności i szczególnie pozwolił NGOsom stać się zaufanymi instytucjami. Z drugiej strony, niektóre tematy genderowe (jak również niektóre grupy i organizacje) zostały zmarginalizowane. Widzialny i słyszalny aktywizm, krytycyzm oraz zdolność do zwalczania konkretnych problemów zanikły.

Dowiedz się, jak wejście do Unii Europejskiej zmieniło Czechy z perspektywy genderowej. Raport do pobrania w wersji angielskiej.

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

organizator: Fundacja im. Heinricha Bölla - Przedstawicielstwo w Polsce
adres: Żurawia 45, 00-680 Warszawa, woj. mazowieckie
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.