Warszawa. Warsztaty "Wobec rasizmu, wobec antysemityzmu"
autor(ka): Magdalena Lasocka
Styczeń 2018 roku to ostatni miesiąc, w którym można odwiedzić wystawę czasową "Krew. Łączy i dzieli" w Muzeum POLIN. Osoby pracujące w muzeach, instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych Muzeum POLIN zaprasza na bezpłatne warsztaty antydyskryminacyjne odbywające się częściowo w przestrzeni tej wystawy w styczniu 2018. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 grudnia!

Punktem wyjścia dwudniowych warsztatów antydyskryminacyjnych będzie omówienie wyobrażeń, lęków i stereotypów związanych z krwią i "rasą". Wychodząc od tego tematu, posługując się wystawą czasową jako narzędziem, omówimy mechanizmy stereotypizacji, funkcjonowania uprzedzeń i dyskryminacji. Podczas warsztatów odwiedzimy wybrane przestrzenie wystawy czasowej "Krew. Łączy i dzieli" i będziemy mieć czas na dyskusje w grupie.

Zwrócimy szczególną uwagę na legendy o krwi i przykłady propagandy mazistowskiej oraz omówimy relację między mową nienawiści a przemocą wobec mniejszości. Ważnym aspektem zajęć będzie wzmocnienie kompetencji związanych z rozpoznawaniem uprzedzeń i reagowaniem na antysemityzm i rasizm.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/2jccViK

Udział w warsztatach jest bezpłatny, natomiast nie mamy możliwości zwrotu kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia.

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 grudnia, wyniki rekrutacji prześlemy zainteresowanym osobom 19 grudnia.

Informacje o prowadzących warsztaty: http://bit.ly/2AXliJ9

miejsce: ul. Anielewicza 6, 00-157 Warszawa, woj. mazowieckie
organizator: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
adres: ul. Anielewicza 6, 00-157 Warszawa, woj. mazowieckie
tel.: +48 22 47 10 301, e-mail: polin@polin.pl
www: http://www.polin.pl 
źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich
data publikacji: 2017-12-06
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!