Warszawa. BINGO, czyli bezpieczna organizacja – druga edycja programu!
autor(ka): Fundacja Panoptykon
Praca w organizacji społecznej to ciąg wyzwań – jednym z nich jest bezpieczeństwo. W niektórych aspektach zapewnienie bezpieczeństwa wynika z prawa – tak jest z ochroną danych osobowych czy przepisami BHP. Jednak bezpieczeństwo ma wiele wymiarów i warto zainwestować czas i energię w poprawianie tych, które nie zostały uregulowane w przepisach. Rekrutacja do programu „BINGO, czyli bezpieczna organizacja” trwa do 1 lutego 2018. Udział w nim jest bezpłatny.

W programie BINGO koncentrujemy się przede wszystkim na cyfrowym i fizycznym bezpieczeństwie informacji – czyli nie tylko danych osobowych, ale też innych informacji poufnych i wrażliwych, których ochrona jest konieczna ze względu na komfort pracy zespołu i wolontariuszy, bezpieczeństwo i spokój klientek i klientów czy budowanie wizerunku organizacji.

Jeśli:

program „BINGO, czyli bezpieczna organizacja” jest właśnie dla Was! Na Wasze zgłoszenie czekamy do 1 lutego 2018 r.

CO?

W BINGO koncentrujemy się na dwóch obszarach tematycznych:

W programie przewidzieliśmy też moduł o pracy z „trudnym klientem” oraz – by ułatwić organizacjom wprowadzenie trwałej zmiany – moduł dotyczący wdrażania zmiany (m.in. praca z oporem).

Program warsztatowy będzie zbudowany w oparciu o metody aktywne, by uczestnicy nie tylko otrzymali wiedzę niezbędną do przeprowadzenia diagnozy i wprowadzania zmian, ale też uczyli się przez doświadczenie, np. skorzystali z wybranych narzędzi.

Między zjazdami przewidujemy pracę własną uczestników nad diagnozą organizacji i wdra­żaniem doraźnych zmian poprawiających bezpieczeństwo. Dla wsparcia tych procesów prze­widujemy również możliwość skorzystania z konsultacji ekspertów.

Organizacje uczestniczące w programie będą mogły ubiegać się o przyznanie minigrantów na zakup wyposażenia lub wynagrodzenia (np. ekspertów tech­nicznych wspierających zmianę).

JAK, GDZIE I KIEDY?

Uczestników i uczestniczki programu BINGO zapraszamy na trzy zjazdy (3 dni + 2 dni + 3 dni), które odbędą się w Warszawie lub jej okolicach w następujących terminach:

Do uczestnictwa w BINGO zapraszamy 2 osoby z organizacji:

Organizacje przyjęte do programu będziemy zachęcać do zaangażowania dodatkowo osoby technicznej (eksperta/-ki), która pomoże we wdrożeniu zmiany w organizacji.

W zjazdach I i II wezmą udział osoby decyzyjne i liderzy zmiany; w III – liderzy zmiany i osoby techniczne, którzy otrzymają dodatkowe szkolenie techniczne.

Udział w programie wymaga również pracy poza zjazdami – nad indywidualną diagnozą i strategią dla organizacji oraz wdrażania doraźnych zmian.

Udział w BINGO jest bezpłatny. Gwarantujemy wyżywienie w czasie szkoleń i w razie potrzeby także zakwaterowanie. Przewidujemy możliwość ubiegania się o zwrot kosztów podróży.

Jeśli chcesz wziąć udział w programie BINGO, zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Program BINGO finansowany jest ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

organizator: Fundacja Panoptykon
adres: Orzechowska 4 4, 02-068 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie
tel.: 660 074 026, e-mail: fundacja@panoptykon.org
www: http://www.panoptykon.org 
źródło: Fundacja Panoptykon
data publikacji: 2018-01-12
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!