Gdańsk. Bezpłatne warsztaty dla kobiet "Draw the line - wyznacz granicę"
autor(ka): Oliwia Górko
Jeżeli jesteś Polką lub migrantką. Jeżeli w pracy zawodowej lub aktywistycznej współpracujesz z migrantkami albo interesuje Cię tematyka przeciwdziałania przemocy seksualnej, a zwłaszcza molestowania w pracy czy na ulicy, to jest oferta dla Ciebie. Bezpłatne warsztaty odbędą się 18 marca 2018 w Centrum Praw Kobiet oddział Gdańsk.

Zapraszamy kobiety, które chcą przeszkolić się z zakresu przeciwdziałania przemocy seksualnej, dowiedzieć się czym są stereotypy płciowe, zapoznać się z zagadnieniem granic osobistych oraz odbyć trening asertywności , a także zdobyć wiedzę o psychologicznych i prawnych aspektach przemocy.

Nasz projekt jest finansowany z programu EU Daphne i nazywa się „Draw the line / Wyznacz granicę”. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości na temat przemocy seksualnej, a zwłaszcza molestowania seksualnego. Odbiorczyniami są polki orazmigrantki i uchodźczynie, które pozostają narażone na przemoc seksualną i molestowanie w przestrzeni publicznej, na przykład w miejscu pracy, na uczelni, w sklepie czy autobusie, ze względu na płeć, ale także pochodzenie. Projekt realizujemy w partnerstwie z pięcioma krajami Unii Europejskiej – Austria, Wielka Brytania, Hiszpania, Grecja i Bułgaria. Uważamy, że istnieje potrzeba wzmocnienia kobiet przybywających do krajów, w których mieszkamy, wsparcia ich i pokazania, że są tutaj na równych prawach ze wszystkimi obywatelkami i obywatelami.

Warsztaty odbędą się 18.03.2018 w Centrum Praw Kobiet oddział Gdańsk (ul. Gdyńskich Kosynierów 11/2) w godzinach 11.00-17.00.

Udział w warsztacie jest bezpłatny, obowiązują zapisy: 58 341 79 15, . Lista osób jest ograniczona.

Wiecej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2037654026449118/

miejsce: Gdyńskich Kosynierów 11/2, 80-866 Gdańsk, woj. pomorskie
organizator: Fundacja Feminoteka
adres: Mokotowska 29A, 00-560 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
e-mail: oliwia.gorko@gmail.com
www: http://www.feminoteka.pl 

data publikacji: 2018-03-12
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!