Warszawa. Seminarium "Historia – impuls działań dla przyszłości. Nauczanie o Zagładzie i Prawach Człowieka"
autor(ka): Katarzyna Łaziuk
Głównym celem przedsięwzięcia jest rozwijanie kompetencji nauczycieli w zakresie edukacji o Zagładzie i prawach człowieka. Seminarium będzie okazją do rozszerzenia polskiej perspektywy o doświadczenia edukacyjne specjalistów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Refleksji poddane zostaną również problemy, w obliczu których staje współczesny świat, poprzez odniesienie ich do wydarzeń historycznych. Bezpłatne zajęcia odbędą się w dniach 3-7 lipca w Warszawie.

Cele seminarium:

W programie seminarium między innymi: wykład prof. Michała Bilewicza na temat antysemityzmu i warsztaty o radykalizmie prowadzone przez Jacka Purskiego. Temat tożsamości, stereotypów, uprzedzeń podjęty będzie przez Oanę Nestian-Sandu (TOLI), a nazistowską i faszystowską propagandę omówi Radu Ioanid (USHMM). Uczestnicy seminarium będą mieli okazję zwiedzić Muzeum Polin, wziąć udział w spacerze z użyciem relacji świadków historii oraz wysłuchać świadectwa ocalonej z Zagłady. W programie zaplanowano także wizytę studyjną w Muzeum na Majdanku, spotkanie z naczelnym rabinem Polski Michaelem Schudrichem oraz panel dyskusyjny z przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Sesje prowadzone w języku angielskim będą tłumaczone na język polski.

Rekrutacja trwa do 30 kwietnia 2018 roku. Formularz aplikacyjny oraz wszystkie informacje na temat rekrutacji dostępne są TUTAJ >>

List przewodni dot. seminarium POBIERZ [PDF] >>

Pytania proszę kierować na adres: , Katarzyna Łaziuk - Przedstawicielka TOLI w Polsce.

miejsce: Anielewicza 6, 00-157 Warszawa, woj. mazowieckie
organizator: TOLI - The Olga Lengyel Institute for Holocaust Studies and Human Rights
adres: 58 EAST 79 STREET, 10-075 Nowy Jork,
tel.: 601551109, e-mail: zprzeszlosciawprzyszlosc@gmail.com

data publikacji: 2018-04-12
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!