Spacer: 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
autor(ka): Katarzyna Zabratańska
INNA Fundacja – IFKA zaprasza do wzięcia udziału w projekcie NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, który jako cykl spacerów organizowany w dwóch językach – polskim i Polskim Języku Migowym, ma za zadanie przedstawić kluczowe w 2018 r. rocznice i wydarzenia. Projekt inauguruje spacer 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na który zapraszamy w lipcu i sierpniu.

Do każdego z nich powstał folder tematyczny dostosowany do PJM żeby można było w każdej chwili wrócić do wymiganych przez nas opowieści i cieszyć się z okrągłych lubelskich rocznic.

Projekt inauguruje spacer 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na który zapraszamy w godzinach:

21.07, godz. 12.00-14.00 - prowadzony przez Jolę Prochowicz, która naukowo zajmuje się feminizmem, edukacją poprzez film oraz dyskusją wokół założeń współczesnego kształcenia akademickiego. Spacer będzie tłumaczony na PJM.

4.08, godz. 12.00-14.00* - prowadzony przez Justynę Kieruzalską, artystkę, graficzkę, zajmującą się rysunkiem, ilustracją i malarstwem. Ma na koncie kilkanaście wystaw, w tym wystawy indywidualne.
Spacer będzie tłumaczony na język polski. * Termin może jeszcze ulec zmianie.

Zbiórka: wejście do głównego gmachu KUL od strony Alei Racławickich

Cykl jest częścią projektu NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, który dedykowany jest osobom głuchym, mając na celu przybliżenie im społeczno-kulturowego i hi/herstorycznego dziedzictwa Lublina.

Wydarzenia, na kórych skupiają się organizatorki to: 100-lecie niepodległości, 100-lecie praw wyborczych kobiet,, 600-lecie fresków w kaplicy na Zamku oraz 100-lecie KUL najstarszej lubelskiej uczelni. Projekt jest dofinansowany ze środków urzędu miasta Lublin w ramach konkursu Miasta Kultury.

źródło: Spacer 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
data publikacji: 2018-07-04
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!