Krzyżowa. Pokaz filmu "Jesteśmy Żydami z Breslau"
autor(ka): Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
Specjalny pokaz filmu dokumentalnego „Jesteśmy Żydami z Breslau” z udziałem twórców: 16 września 2018 r., godz. 19:00, Krzyżowa, Pałac (sala Majowa). Wstęp wolny!

Zapraszamy na otwarty pokaz filmu dokumentalnego Jesteśmy Żydami z Breslau” w reżyserii Karin Kaper i Dirka Szuszies, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Film przedstawia historię 14 Żydów mieszkających w ówczesnym Breslau i ich dramatyczne losy w czasie II Wojny Światowej. Byli młodzi, ufnie patrzyli w przyszłość, czuli się u siebie w Breslau, w trzeciej co do wielkości gminie żydowskiej Niemiec. Po dojściu do władzy Adolfa Hitlera byli prześladowani przez nazistów: niektórzy zostali zmuszeni do ucieczki lub emigracji, inni trafili do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Pozbawieni domów rozpierzchli się po świecie. Budowali swoje nowe życie w różnych krajach, przyczynili się do założenia i budowy państwa Izrael. Dziś wciąż pamiętają ówczesne środowisko żydowskie w Breslau. Ich doświadczenia składają się na imponujący, wielowymiarowy portret pokolenia.

Po seansie odbędzie się spotkanie i rozmowa z twórcami filmu.

Trailer filmu ➡️ https://player.vimeo.com/video/185049382 Strona filmu ➡️ http://judenausbreslaufilm.de/home-pl

organizator: Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
adres: Krzyżowa 7, 58-112 Krzyżowa, woj. DS
tel.: 74 850 03 00, faks: 74 850 03 05
e-mail: sekretariat@krzyzowa.org.pl
www: http://www.krzyzowa.org.pl 
źródło: Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
data publikacji: 2018-09-14
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!